Su Tesisatı Kaçak Bulma Cihazları Nelerdir? | Tur Assist

Su Tesisatı Kaçak Bulma Cihazları Nelerdir? Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Geçmişten günümüze su yoğunluğunun farklı bir yol bularak dışarıya taşması ve kaçak oluşturması insanoğlunun peşini bırakmayan bir sorundur. İlk çağlarda kullanılan kuyuların duvarlarında sızma oluşturan sular, binbir güçlük ile inşa edilmiş çamurdan evlerin içini doldurmakta ve göçüklere sebebiyet vermekteydi.

İnsanoğlunun problem çözme yeteneği sayesinde kuyulardan depolara geçiş uzun sürmedi. Fizik kurallarından yararlanılarak yapılan tulumbalar ve makine kullanımı sayesinde oluşturulmuş pompalama sistemleri, bugün kullandığımız borulama ve altyapı teknolojisinin önünü açmış oldu. Ancak günümüzde bile su kaçakları ile ilgili yaşanan sıkıntılar tamamıyla önlenebilmiş değil.

Su tesisatı kaçak bulma cihazı

Su tesisatı kaçak bulma cihazı

Su tesisatı kaçak bulma cihazları nelerdir?

Günümüzde kullanılan son teknoloji cihazlar, su kaçağı bulma konusunda işimizi kolaylaştırıyor. Gerek boşa akan su sarfiyatı konusunda gerekse de sarfiyat sonucunda oluşan maddi hasarlara karşı bizleri koruyor.

Su tesisatı kaçak dinleme cihazı:

Hassas bir dinleme cihazı kullanarak tesisattaki su kaçağının yerini anlık olarak tespit edebilen, en yaygın ve etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Su tesisatı nem ölçme cihazı:

Tesisatlarımızda üç santimetreye kadar iç kısımlarda bulunan nem ve su miktarını ölçmekte kullanılan bir yöntemdir. Miktarın yoğunluğuna göre tesisata yapılacak müdahale yöntemi belirlenir.

Termal kamera: Bu cihaz, büyük ölçüde sıcak su tesisatının nereden geçtiğini anlamak için kullanılır. Sıcak su tesisatının yeri belirlendikten sonra kaçağın nokta tespiti için dinleme ve nem ölçer cihazlarından yardım alınır.

Cihaz ile su kaçağı bulunurken nelere dikkat edilmeli?

Modern teknoloji ürünü bir donanımla su kaçağı tespit ve tamiri yapmak hem zahmet hem de zaman açısından işleri kolaylaştıran en etkili yöntemdir. Bir cihaz ile su kaçağı tespiti yapmak için öncelikle mesleki açıdan işinin uzmanı olan ve teknik donanımları eksiksiz bir firma seçmemiz gerekir. Tüm donanımları eksiksiz kullanan uzmanlardan yardım talep etmek sağlıklı bir sonuca ulaşmak için yerinde bir karar olacaktır.

1996 yılından beri profesyonel şekilde asistans hizmetleri sağlayan Tur Assist’in @Home konut yardım paketinin tesisat hizmetlerinden yararlanmak ve profesyonel bir hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır.

Yukarda sayılan tüm bu hizmetlerden ve hatta daha fazlasından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey bizi 0 850 202 47 99 telefon numarasından aramak ya da www.turassistleyasam.com sitemizi ziyaret etmek.

Kameralı su kaçağı tespiti hakkında bilgi alabilir ya da Su Kaçağı Tespiti kategorimize geri dönebilirsiniz.