Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir? Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır? | Tur Assist

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir? Ne Zaman Su Kaçağında Şüphelenilir?

Su kaçağı herkesin günlük yaşamında karşılaşabileceği problemlerden birisidir. Benzeri bir sıkıntıyı daha önce yaşayan kişiler için adeta korkulu bir rüya olan su kaçağı kimi zaman öncü belirtiler ile kendisini gösterdiği gibi kimi zaman da büyük bir kaçak olarak bir anda ortaya çıkar. Peki, en temel su kaçağı belirtileri nelerdir?

Su Kaçağı Belirtileri

Su Kaçağı Belirtileri

Su kaçağı belirtileri

  • Su kaçağının meydana geldiği yerlerden biri zemindir. Eğer zeminde gerçekleşen bir su kaçağı varsa, muslukların kapalı olduğu durumlarda bile tesisat borularından ya da döşeme altlarından geçen borulardan su sesi gelir. Bu durum zemindeki su kaçağı probleminin en net belirtisidir.
  • Yine ev ve iş yerlerinde duvarlardan geçen su boruları bulunuyorsa ve eğer su kaçağı bu borulardan kaynaklanıyorsa, duvarlarda çatlak, nemlenme ve rutubet meydana gelebilir.
  • Su kaçağı belirtileri arasında kabul edilen bir diğer durum ise su tesisat sayacının vana ve musluklar kapalı iken de hareket halinde olmasıdır.Ev ya da iş yeri içerisinde küf ve rutubet görülüyorsa bu durum da sızıntı ya da kaçak oluşumunun habercisi olabilir.
  • Kaçaktan kaynaklı nem sonucunda bu tip ortamları seven haşarelerde de artış yaşanabilir. Eğer bulunduğunuz ortamda bir anda haşereler ortaya çıkıyorsa su kaçağından şüphelenebilirsiniz.
  • Eğer su kaçağı şüphesi tuvalet ve banyoda yer alan borularla ilintili ise ve alt katta oturan kişinin tavanında rutubet, damlacıklar ya da nem gözlemleniyorsa su kaçağı olma riski oldukça yüksektir.
  • Su kaçağı belirtilerinden bir diğeri de su faturalaranın gereğinden fazla  artmasıdır. Normal aylara göre daha yüksek bir su faturası bedeli ile karşılaşıyorsanız kaçaktan şüphelenerek tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekir.
  • Kombinin su basıncı sık sık düşüyorsa bu durum da bir su kaçağını işaret ediyor olabilir.

Yukarıda yer alan belirtilerden bir ya da birkaçını gözlemlediyseniz evinize ya da iş yerinize profesyonel bir tesisatçı çağırarak, ilgili su tesisatını kontrol ettirmeli ve su kaçağı testlerinin uygulanmasını talep etmelisiniz. Su kaçağı tespit ettiğiniz an hızlıca harekete geçip profesyonel bir tesisatçıdan destek almak, ev ya da iş yerinizde meydana gelmesi muhtemel sorunların geçilmesini sağlayacaktır.

Unutmayın, Türkiye’nin her noktasında 7/24 hizmet veren Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek su kaçağı sorununuzu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemizden de inceleyebilirsiniz.

Su kaçağı Tespiti kategorimize gidebilir ya da Su Kaçağı Tespiti hakkındaki yazımızı inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: