Su Kaçağı Tespiti için de | Tur Assist

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti neden önem arz eder? Ev yaşantımızda birçok sorunla ve arıza ile karşılaşırız. Bazen ufacık bir arıza, zaman içerisinde keyfimizi kaçıran ciddi bir probleme dönüşür. Örneğin su tesisatında bulunan bir kaçak bizi hiç istemediğimiz sorunlarla karşı karşıya bırakabilir. Alınacak birkaç tedbirle sık karşılaşılan bazı problemlerin önüne geçmek mümkün olurken, çoğu zaman su kaçağı gibi bizden bağımsız gelişen sıkıntıları engellemenin bir yolu bulunmamaktadır. Böyle bir problem ile karşılaşıldığında alınacak tek önlem, sorun büyümeden su kaçağını tespit etmektir.

Su Kaçağı Tespit ve Tamir

Su Kaçağı Tespit ve Tamir

Su kaçağı tespiti

Su kaçağı er ya da geç anlaşılır. Faturamızda kullandığımızdan fazla bir kullanım bedeli veya -varsa- evine su damladığından ötürü kapınıza dayanan alt komşunuz su kaçağını en son belirtileridir. Yukarıda da belirtiğimiz üzere önemli olan su kaçağını erken teşhis etmektir.

Su kaçağının bazı belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eğer tıslama şeklinde su sızıntısı sesi duyuyorsanız,
  • Duvarlarınızda veya döşemelerinizde nemlenme, rutubet oluşuyorsa,
  • Yağmur yağmayan yaz aylarında dahi dışarıdaki su borularınızın çevresinde yosun gibi yeşillikler oluşmuşsa,
  • Kombinizin su basıncı düşüyorsa,
  • Tüm bataryaları kapatmanıza rağmen su sayacı dönmeye devam ediyorsa su kaçağı problemi ile karşı karşıyasınız demektir.
    Su kaçağı tamiri

    Su kaçağı tamiri

Su kaçağının oluştuğu durumda evinize çağıracağınız profesyonel tesisatçılar belirtilere göre ilgili su tesisatını kontrol eder ve çeşitli testler yaparlar. Bunlar için elektromanyetik anfi cihazı, elektromanyetik su tesisatı bulma cihazı, elektro akustik dinleme cihazı, termal kamera gibi özel cihazlar kullanırlar.

Eskiden mahalle tesisatçıları geleneksel yöntemlerle problemin üstesinden gelmeye çalışırdı. Çoğu zaman evinizi toza dumana katan ustalar, bazen sağlam tesisatlara bile zarar verirdi. Günlerce sürebilen çalışmalar bazen hiç sonuç vermez, ustalar teknik yetersizlik sebebiyle tam olarak her tarafı kontrol edemez dolayısıyla sorun büyüyerek devam ederdi. Üstelik aldıkları ücretler de sizi epeyce zorlardı.

Günümüzde ise durum çok değişti. Dolayısıyla yapılacak tamir için tesisat sistemine ulaşmanın sağı solu kırmadan da mümkün olduğunu unutmayın. Size tamir için gelen tesisatçının fayans, duvar veya zemin gibi yerleri kırma talebini iki kere düşünmenizde fayda var.

Siz de yaşam alanınızda, su kaçakları gibi acil bir sorunla karşı karşıyaysanız 1996 yılından beri asistans konusunda uzman olan Tur Assist tarafından sizin için özel olarak hazırlanan @Home konut yardım paketine mutlaka bir göz atın.

Tur Assist’in yönlendirmesi ile en hızlı şekilde bulunduğunuz yere gelen uzman ekip, kırmadan su kaçağı tespiti yöntemleriyle evinizi tam da hayal ettiğiniz gibi size teslim eder.

Ayrıca @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. Üstelik @Home konut yardım paketini www.turassistleyasam.com sitesinden kolayca satın alabilirsiniz.

Su kaçağı tespiti kategorimizi inceleyebilirsiniz.