Su Sızıntısı Tamiri Denince Tüm Türkiye’de | Tur Assist

Su Sızıntısı Tamiri Uzmanlık Gerektirir!

İçinden su geçen malzemeler ve araçlar zaman içinde çeşitli nedenlerle sızıntı yapabilir. Bu sızıntılar kimi zaman şiddetli olabileceği gibi kimi zaman da belli belirsiz büyüklükte meydana gelebilir. Su sızıntısı tamirini güvenle yapabilmek için süreç şu şekilde gelişir:

Öncelikle su sızıntısı konusunda bilgili ve deneyimli personel, sızıntının kaynağını araştırır ve sızıntının kaç yerde olduğunu tespit eder. Eğer birkaç yerde birden sızıntı bulunursa, hiç vakit kaybetmeden tamiratın yapılması önemsenmelidir.

su sızıntısı tamiri

Su sızıntısı tamiri

Su sızıntısı tamiri, problemin kaynaklandığı neden ve sızıntının büyüklüğü dikkate alınarak değişik şekillerde gerçekleştirilir.

1- Boruda sızıntı yapan delikler tespit edilirse, bu delikler kapatılır

Sızıntı tespit eden cihazlar, borular üzerinde küçük delikler saptamışsa, delikleri kapatmak için kimyasal kapatıcılar kullanılabilir.

su sızıntısı tamiri

su sızıntısı tamiri

2- Gerekirse borular yenilenir

Daha önce de sızıntı yapan ve çeşitli yöntemlerle tamir edildiği halde sorunların zaman zaman tekrar ettiği tesisatlarda, boruların yenilenmesi gerekebilir.

Su sızıntısı eğer eskiden yaygın olarak kullanılan galvaniz borularda gerçekleşmişse, tamirat işlemi plastik borulara nazaran daha zor ve uzun süreli olabilir. Eğer tesisatta plastik borular kullanılmışsa -ki yeni binalarda genellikle plastik borular kullanılıyor- bağlantıların sökülerek sızıntı yapan boruların tamiri ya da değişimi çok daha kolay olarak gerçekleştirilir.

Kirli su tesisatında su sızıntısı tamiri

Genellikle tuvaletlerdeki klozetlerin bağlantı noktalarında, küvetlerin tahliye borularında rastlanan bu tür kaçaklarda da aynı temiz su tesisatında olduğu gibi iki çeşit tamir süreci söz konusudur. Hasar gören ekipmanların durumuna göre bazen sistemde ciddi yenilemeler ile onarım gerçekleşebilirken, kimi basit sızıntılarda ise boruların sızıntı yapan bölgelerinin kesilip araya yenilerinin ilave edilmesiyle sorun kısa sürede giderilebilir.

Her evde rastlanabilecek su sızıntısı problemlerini ihmal etmemek ve zamanında müdahale etmek önemlidir. Tur Assist @Home konut yardım paketine sahip olanlar, diğer tesisat sorunlarında olduğu gibi su sızıntısı tamiri ve tespiti konusunda da uzman tesisatçı desteği almanın ayrıcalığını yaşarlar. Evinizde meydana gelen su sızıntılarının son teknoloji kullanılan cihazlarla tespiti ve yetkili tesisat uzmanları tarafından tamiri için Tur Assist müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. @Home konut yardım paketi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için aşağıda adresi bulunan sitemizi ziyaret edebilirsiniz:

www.turassistleyasam.com

“Su Sızıntısı Tamiri Uzmanlık Gerektirir” yazımızdan Su Kaçağı Tamiri kategorisine gidebilir ya da “Su Kaçağını Gösteren Cihaz Neden Önemli?” yazımızı inceleyebilirsiniz.