Su Kaçağını Gösteren Cihaz Neden Önemli? | Tur Assist

Su Kaçağını Gösteren Cihaz, Su Kaçağı Derdine Son Veriyor

Su kaçağını gösteren cihaz gibi teknolojik ekipmanlar kullanan Tur Assist, 2015 yılı boyunca tüm Türkiye’de, su tesisatçısı gerektiren 24.000 olayda anında ve garantili bir biçimde hizmet vermiştir.

Su kaçağını gösteren cihaz

Su kaçağını gösteren cihaz

Su kaçağı sorunu nedir?

Eski veya yeni hemen hemen tüm binalarda karşılaştığımız su kaçağı sorunu, en sık karşılaşılan tesisat problemleri arasında yer alır. Başlarda sadece minik bir sızıntı olarak ortaya çıkan su kaçağı, tamir ettirilmediğinde giderek artan sorunlara sebebiyet verir. Su kaçağı derdi ile karşılaştığınız zaman hangi yollara başvurmalısınız?

Evde su kaçağı olduğunu nasıl anlarsınız?

Evinizde su tesisatının bulunduğu yerlerde, gider boruları ile kanala boşalan pis ya da temiz suyun, süreç içerisinde yüksek basınç sebebiyle çatlaklardan sızması, su kaçaklarını oluşturur. Çeşitli şekillerde kendini gösteren su kaçağı için herhangi bir önlem almazsanız, ileride başınıza çok daha büyük sorunlar açabilirsiniz. Evde bulunan bütün bataryaları kapatmanıza rağmen, su sayacınız ısrarla dönüyorsa, su kaçağı problemi sizi de bulmuş demektir.

Su kaçağını gösteren cihaz ile su kaçağı derdi tarihe karışıyor!

Teknoloji, etkisini bütün alanlarda hissettirmeden önce, su kaçakları eve gelen mahalle tesisatçılarının kendilerine göre geliştirdikleri sistemlerle tamir edilirdi. Bu durum da size yüklü bir fatura ile kırılıp dökülmüş duvarlar ve fayanslar olarak geri dönerdi. Su kaçağına ulaşabilmek için olur olmaz duvarlar delinirken zaman zaman sağlam borular da hasar görürdü.

Tüm süreç ardı arkası kesilmeyen tamirat işlemleriyle adeta bir kısır döngüye dönüşürdü.
Neyse ki teknolojinin tesisat dünyasına da el atması ile ortaya çıkan su kaçağını gösteren cihaz modelleri, bütün bu korkulu süreçleri rafa kaldırdı.

Su kaçağını gösteren cihaz ile tespit ve tamir işlemi nasıl gerçekleşiyor?

Su borularınızda meydana gelen su kaçakları, sadece hasarlı bölgeyi değil, evdeki diğer boruları da kötü yönde etkileyebilir. Yapılan usta hataları, bakımsızlık gibi unsurlar da eklenince, su kaçağı sorunu başınıza tahmininizden de büyük dertler açabilir. Çağıracağınız ustaların matkap ve çekiçle bütün duvar ve fayansları kırarak su kaçağını bulma yöntemi yerine, uzman kişilerin kullandığı su kaçağını gösteren cihaz ile su kaçağı probleminizi artık çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Su kaçağını gösteren cihaz

Su kaçağı

En son donanıma sahip su kaçağını gösteren cihazlar, hiçbir şekilde kırma ve dökme işlemine gerek duymadan noktasal tespitler yaparak evinizdeki su kaçağını bulabiliyor.

Su kaçağını gösteren cihaz, elektromanyetik amfi cihazı, elektro akustik dinleme cihazı, görüntüleme cihazı, termal kameralar ve elektromanyetik su tesisatı bulma cihazı gibi değişik modellerden oluşmakta olup, sadece hasarlı bölgeye odaklanılmasını sağlayarak kesin sonuç alınmasına yardımcı oluyor.

Su kaçağının kaynağını bu cihazlar ile tespit eden uzman kişiler, onayınızla birlikte sadece bir ya da iki fayans kırarak tamir işlemine başlıyor ve işlem sonrasında size tertemiz bir ortam bırakıyor.

Tur Assist su kaçağı derdinize derman buluyor

Su kaçağı gibi can sıkıcı bir problemle karşı karşıyaysanız, Tur Assist’in 7/24 hizmet veren çağrı sistemiyle iletişime geçebilirsiniz. 1996 yılından bu yana asistans konusunda uzman olan Tur Assist, @Home paketi ile Türkiye’nin her noktasına ulaştırdığı, su kaçağını gösteren cihaz gibi yüksek teknoloji kullanan uzman ekipler sayesinde sizi her zaman güvence altına alıyor.

Su Kaçağını Gösteren Cihaz, Su Kaçağı Derdine Son Veriyor sayfamızdan Su Kaçağı Tamiri kategorisine gidebilir ya da Tur Assist katkılarıyla hazırlanan Su Kaçağı Türkiye Blogu’muza geri dönebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: