Su Kaçağı Servisi Denince de Akla | Tur Assist Gelir!

Su Kaçağı Servisi

Ev ve iş yerlerinizde karşılaşabileceğiniz, kalitesiz malzeme ya da montaj hatalarından kaynaklanabilecek su tesisatı kaçaklarını noktasal olarak tespit ederek müdahale edebilen bölgesel ya da yerel çalışan profesyonel eğitim almış, yeterli teknik donanıma sahip ekibe su kaçağı servisi denir.

Su Kaçağı Servisi

Su Kaçağı Servisi

Su kaçağı servisleri hangi tür tesisatlar ile ilgilenir?

Su kaçağı servisleri mutfak lavabosu, banyo, tuvalet gibi tüm gider ve tesisatlarda oluşabilecek problemleri tespit edip müdahale etmesinin yanı sıra, kombi ve petek su tesisatı, apartman ve binaların kanalizasyon tesisatı dahil tüm tesisat arızaları ile de ilgilenir.

Su kaçağı servisleri tespit aşamasında hangi teknolojiyi kullanır?

Su kaçağı servisleri su kaçağını fiziksel yol dediğimiz el, göz ve kulak ile tespit edilebileceği gibi fiziksel yollar ile belirlenemeyen kaçaklarda da yüksek teknolojiden yararlanırlar. Bu yöntemlere kısaca göz atmak gerekirse:

Dinleme cihazı ile tespit yöntemi: Sektöre özel hassas bir dinleme cihazı kullanarak kaçağın merkezini tespit eden en etkili yöntemdir.

Higrometre ile tespit yöntemi (Nem ölçer): Genellikle üç santimetreye kadar nem ve suyun çıkış noktasını tespit etmekte kullanılan ve yine sektöre özel bir higrometre vasıtasıyla çalışılan yöntemdir.

Su Kaçağı Servisi - Kamera

Su Kaçağı Servisi – Kamera

Termal kamera ile tespit yöntemi: Kombi ya da peteklerden çıkan sıcak su tesisatı borularının sızıntı olduğu düşünülen mekanın hangi kısmından geçtiğini görmek için kullanılan sektöre özgü şekilde modernize edilmiş bir tespit yöntemidir. Mevcut sıcak su tesisatının geçiş borularını belirledikten sonra kaçağın yer tespiti için genellikle hassas dinleme cihazından da yardım alınır.

Tespit edilen sızıntı ve kaçaklar nasıl giderilir?

Tesisat kaçaklarında, yüksek teknolojiden yararlanmadan önce evimize gelen ustalardan en çok duyduğumuz söz, tahmin edersiniz ki; “Buraların komple değişmesi lazım” olurdu.

Artık günümüzde tesisat kaçaklarına, ekstradan hiçbir yerin kırılmasına gerek kalmadan noktasal olarak tespit edilerek sadece tek bir fayans büyüklüğünde bölgeden müdahale edilebiliyor.

Bu bölgeden kaçak ve sızıntı olan tesisatın bağlantılı borusu kesilerek yenisi ile değiştirilebiliyor ya da boru kesilmeden tamiratına olanak sağlanabiliyor.

Su kaçağı tamiratı sonrası belirgin tamirat izleri kalır mı?

Profesyonel bir su kaçağı servisi tarafından teknolojik sistemlerle müdahale edilen tek fayanslık alanlar, mutfak ya da banyonuzun diğer fayans modeli ile aynı model kullanılarak değiştirileceğinden hiç dokunulmamış bir görünüme sahip olacaktır.

Her evde rastlanabilecek su kaçağı problemlerini ihmal etmemek ve zamanında müdahale etmek önemlidir. Tur Assist @Home konut yardım paketine sahip olanlar, diğer tesisat sorunlarında olduğu gibi su kaçağı tamiri ve tespiti konusunda da uzman bir su kaçağı servisi almanın ayrıcalığını yaşarlar.

Evinizde meydana gelen su sızıntılarının son teknoloji kullanılan cihazlarla tespiti ve yetkili tesisat uzmanları tarafından tamiri için Tur Assist müşteri hizmetleri numarası 0850 202 47 99’u arayarak yardım alabilirsiniz. @Home konut yardım paketi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.turassistleyasam.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz:

“Su Kaçağı Servisi” yazımızdan Su Kaçağı Tamiri kategorisine gidebilir ya da “Su Sızıntısı Tamiri” hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.