Profesyonel Su Kaçağı Tamiri İçin Tek Adres | Tur Assist

Profesyonel Su Kaçağı Tamiri

Su kaçaklarının tespit edilebilmesi için en önemli faktör su kaçağı tespiti aşamasında nokta atışı yapılmasıdır. Çünkü kapalı bir duvar veya zeminin arkasında bulunan su kaçağını tespit etmek oldukça zorludur. Dolayısıyla profesyonel su kaçağı tamiri, doğru bir su kaçağı tespit süreciyle başlar.

Su kaçağı tespiti

Su kaçaklarının tespiti eskiden tahmin ve tecrübeye dayanarak yapılıyordu. Dolayısıyla süreçte sık sık yaşanan yanlışlıklar gereksiz yere duvar, zemin ya da fayansların zarar görmesine neden oluyordu. Günümüzdeki teknolojik gelişmeler sayesinde gereksiz yere zarar vermeden, hatta kırıp dökmeden su kaçağını tespit etmek mümkün.

Profesyonel su kaçağı tamiri

Profesyonel su kaçağı tamiri – Tur Assist

Son teknoloji ürünü kaçak tespit cihazları sayesinde, tespiti zor olan yerlerdeki su kaçakları kolayca bulunabiliyor. Bu cihazların temel çalışma prensipleri akustik dinleme, termal gözlemleme ve nem ölçmeye dayanıyor. Yani bilgisayar sistemli bu cihazlar ile su kaçağı olması muhtemel yerlerde dinlemeler yapılıyor, termal kameralarla analizler gerçekleştiriliyor ve nem seviyeleri ölçülüyor.

Söz gelimi bazı su kaçakları çok ince bir sızıntı şeklinde olabiliyor ve bu durumda akustik dinleme sorunu çözemeyebiliyor. İşte bu gibi durumlarda kameralı sistemler ve nem ölçer cihazlar kullanılarak kırmadan su kaçağı tespiti yapılıyor. Böylece eviniz şantiyeye dönmeden su kaçağı kısa bir zamanda tespit ediliyor.

Su kaçağı çeşitleri

Su kaçakları banyo, WC ya da mutfakta kısacası su borusu olan her yerde görülebilmektedir. Hatta nadiren içinde su hattı bulunmayan odalarda da kalorifer boruları nedeniyle yaşanan su kaçakları tespit edilebilmektedir.

Su kaçakları genellikle temiz ya da atık su sistemlerinde yer alan su borularındaki delik, aşınma gibi deformasyonlar nedeniyle oluşmaktadır. Bazen de atık su sistemlerinde yaşanan tıkanıklık sebebiyle biriken su, sızıntı oluşturmakta ya da boruların eklem yerlerindeki imalat veya montaj hataları su kaçağına neden olmaktadır.

Profesyonel su kaçağı tamiri

Su kaçağı modern bir biçimde, hızlıca tespit edildikten sonra yapılması gereken şey kaçağın doğru şekilde tamir edilmesi ve sorunun kökten çözülmesidir. Tamir için, kaçak yaşanan yerler mutlaka tekrar tekrar kontrol edilmeli ve işlemler tamamlandıktan sonra da kontrol süreci devam etmelidir.

Kısaca profesyonel su kaçağı tamiri, modern cihazlar ve donanımlı bir kadro eşliğinde tespit ve tamirat süreçlerinden oluşmaktadır. Siz de evinizde, iş yerinizde kısacası yaşam alanınızda her an karşılaşabileceğiniz su kaçağı probleminden profesyonel bir ekiple, en az hasarla kurtulmak istiyorsanız Tur Assist farkı ile size sunulan @Home konut yardım paketlerini mutlaka inceleyin.

Tur Assist, su kaçağı gibi acil durumlarda en hızlı şekilde uzman ekipleri size yönlendirir, evinizde sorunsuz ve huzurlu günler yaşamanıza yardımcı olur. Su tesisatı problemlerinin çözümü için, 7/24 telefonlarınızı bekleyen çağrı merkezimize bir telefon açmanız yeterli. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden kolayca inceleyebilirsiniz.

Su Kaçağı Tamiri kategorisine gidebilir ya da su kaçağını gösteren cihazlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.