Su Kaçağı Tamiri İçin Tek Adres | Tur Assist

Su Kaçağı Tamiri

Evimizde karşılaşmak istemediğimiz problemlerden biri de hiç şüphesiz su tesisatında bir kaçakoluşmasıdır. Zamanla biriken kaçak su faturalarınızı şişirebilir, alt daireye ait tavan sıvalarını dökebilir, fayans altlarında nem ve rutubete yok açabilir. Bütün bunlar manevi olarak son derece olumsuz ve istenmeyen sonuçlar doğurduğu gibi maddi olarak da ciddi bir yüke dönüşebilir. Bu yüzden su kaçağı tamiri son derece önemli ve özenle yapılması gereken bir işlemdir.

Su kaçağı tamiri

Su kaçağı tamiri için profesyonel yöntemler

Su kaçağı tamiri profesyonellik gerektiren bir iştir. Yapacağınız yanlış bir müdahale su tesisatına veya ev fayanslarınıza zarar verebilir ve sonuçları daha da ağır hale getirebilir. Bu yüzden doğru yerde doğru tekniklerin uygulanması gereklidir. Tamir için en önce yapılması gereken işlem kaçağın tespit edilmesidir. Bu tespit için dinleme cihazları ile noktasal tespit ve robotik kameralar yardımıyla bölgesel tespit yapılır. Bu noktada yardım almak istediğiniz tesisatçının cihaz donanımı size niteliği ile ilgili ipuçları verebilir.

Su kaçağı tamiri için kullanılan yöntemlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • İlk olarak su kaçağının noktasal onarımı akla gelir. Bu yönteme göre kaçak neredeyse sadece orası açılır ve kaçağa yol açan boru tamir edilir veya yenisiyle değiştirilir. Bu su kaçağı tamir yöntemi diğerler yöntemlere kıyasla daha ucuz ve güvenlidir.
  • Diğer bir yöntem ise boru tesisatını yenileyerek su kaçağını gidermektir. Bu yöntemle kaçağın olduğu boru
    Su kaçağı tamiri

    Su kaçağı tamiri

    hatları tamamen yenileri ile değiştirilir. Dolayısıyla bütün hat içerisinde kaçağın bulunduğu yer de sağlamı ile değişmiş olur. Noktasal onarıma göre çok daha etkili bir sonuç vermesinin yanında daha çok birden fazla kez tamir edilmiş veya eskimiş boru hatları üzerinde uygulanır.

  • Zaman zaman sadece borunun kaçağa neden olan deliklerini yamamak da bir çözüm olabilir. Kimi zaman birden fazla yerde küçük küçük kaçaklar aynı anda oluşabilir. Bu durumda bu küçük delikler yüzünden bütün sistemi değiştirmek karşınıza beklendiğinden çok daha yüksek bir maliyet çıkarabilir. Bunun yerine sızıntının ya da kaçağın bulunduğu yerleri yamamak veya tıkamak en etkili ve garanti yöntem olmasa da sorununuza bir çözüm olacaktır. Üstelik maddi olarak sizi sıkıntıya sokmayacaktır.

Tur Assist, Türkiye’de, su tesisatçısı gerektiren yılda ortalama 24.000 olaya anında ve yerinde müdahale etmektedir. Tur Assist, su tesisatı ile ilgili sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren tüm durumlarda, size konusunda uzman ve donanımlı tesisatçı ekibini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Tur Assist’in nihai tüketicilerin beğenesine sunduğu @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik arızalarının giderilmesine kadar geniş bir yelpazede evinizi ve sizleri güvenceye alır. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Su kaçağı tamiri kategorimizi inceleyebilirsiniz.