Su Kaçağı Bulma Uzmanlık Gerektirir | Tur Assist

Profesyonel Şekilde Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma süreci önem arz eder çünü ev ve ofislerdeki su kaçakları, elektrik ya da internet gibi su ile temas etmemesi gereken tesisatlarımıza yansıdığında geri dönüşü olmayan hasarlar meydana getirebilir. Bu nedenle su kaçakları mümkün olduğunca erken tespit edilmeli ve daha büyük bir zarar meydana gelmeden gereken önlemler alınmalıdır.

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma konusunda kimler yetkilidir?

Tesisat tamiri ve bakımı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu lise programları ve ustalık kurslarında eğitimlerini tamamlayarak mesleki yeterliliğe sahip olmuş kişiler, su kaçaklarını bulma ve tamiratı konusunda yetkili kişilerdir. Ayrıca bu kişilerin, su kaçaklarının bulunmasında kullanılan teknolojik malzeme ve donanımların eğitimini de almış olması gerekmektedir.

Su kaçağı bulma konusunda hangi yöntemler kullanılır?

Su kaçağı oluştuğu durumlarda lavabo ve banyo tesisatları bizim de fark edebileceğimiz bazı belirtiler verirler. Su kaçağı problemleri aşağıda da değindiğimiz belirtiler izlenerek tespit edilebilir. Bu tespit yöntemlerine göz atmak gerekirse:

Gözle görerek su kaçağı tespiti: Su sızıntısının olduğu açıktaki musluk ve tesisat borularında görünür birikintiler oluşabilir. Bunun dışında fayansların altında kalan banyo ve mutfak tesisatlarında kaçak meydana gelmesi durumunda fayansların derzlerinde sarartılar oluşur. Bu sarartılar gözle görülerek anlaşılabilir.

Duyarak su kaçağı tespitı: Mutfak ya da banyo tesisatlarındaki kaçaklarda genellikle tiz bir kaçak sesi duyulur. Bu ses takip edilerek de su kaçağı bulunabilir.

Nem kokusu su sızıntısı tespiti: Çok güvenilir bir tespit yöntemi olmasa da banyo ve tuvalet tesisatı kaçakları nem ve küf kokusu yaratabilirler. Bazı durumlarda yan dairelerdeki su kaçakları bizim yaşama alanımıza akıntı veya damlacık şeklinde yansıdığından görülemeyen yerlerde ancak koku ile anlaşılabilir.

Su kaçağından şüphelenilen durumlarda ne yapılmalı?

Eğer mutfak, kombi, banyo ya da tuvaletlerimizde su kaçağı olabileceğinden şüpheleniyorsak ilk yapmamız gereken profesyonel bir ekipten yardım istemek olmalıdır. Yardım talebinde bulunduktan sonra yetkililer gelene kadar tüm su vanaları kapatılmalı, sızıntı var ise elektrik tesisatına gidişi önlenmelidir.

Bazı yapılarda su tesisatları, elektrik tesisatlarına paralel olarak döşenmiş olabileceğinden su kaçakları elektrik tesisatından görünür şekilde sızıyor olabilir. Bu gibi durumlarda can güvenliğimiz açısından derhal elektrik güç kaynakları kesilmelidir.

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı gibi sevimsiz bir problemle karşılaştıysanız su kaçağı bulma ve tamiratı işlerini dert etmeyin. Türkiye’nin her noktasında 7/24 hizmet veren Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

“Profesyonel Şekilde Su Kaçağı Bulma” yazımızdan Kırmadan su kaçağı bulma kategorimize gidebilir ya da “Su Kaçağı Tespiti işleminin tüm detaylarını” öğrenebilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: