Su Kaçağı Arama Hizmeti İçin | Tur Assist

Su Kaçağı Arama

Su sızıntısı gibi sıhhi tesisat sisteminde oluşabilecek en ufak bir arıza bile, gerçekten çok can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. Özellikle binalarda duvarların içerisinden geçen tesisatlarda bir sorun oluşması ve sorunun kaynağının tespit edilememesi, ileride oldukça masraflı bir durum ortaya çıkarabilir. Yaşam alanlarında ve iş ortamlarında duvarların kırılması, toz, kir, inşaat, gürültü gibi sorunlar, konforunuza ve yaşam kalitenizi olumsuz etkileyebilir.

Su kaçağı arama

Su kaçağı arama

Teknoloji her alanda insanların yaşantısını daha da kolaylaştırmak ve desteklemek için çalışmalarına devam ediyor. Son dönemlerde teknolojinin desteğiyle uygulanan su kaçağı arama ve tamiratı yöntemleri de su kaçağı tespit işlemini bizler için oldukça kolaylaştırıyor.

Eski yöntemle su kaçağı arama

Eskiden kullanılan su kaçağı tespit yöntemlerinde öncelikli olarak ıslak bölgeler takip edilerek, su kaçağının tesisatın neresinde olduğunu bulmak mümkün olurdu. Bu esnada hatırı sayılır bir inşaat işi ortaya çıktığı gibi, özellikle de ev hanımlarının muzdarip olduğu bu süreç, oldukça uzun bir zamana yayılabilirdi.

Duvarlar kırılıp fayanslar tuzla buz olduğu andan itibaren, kaçağı bulsanız bile bu süreç,  bir yandan yarattığı maliyet, diğer yandan evin kullanım alanının kısıtlaması nedeniyle oldukça can sıkıcı bir hal alırdı. Halen bazı tesisatçıların bu eski yöntemlerle çalıştığı bilinirken, su kaçağı sorunu yaşayan kişilerin, özellikle tesisatçı seçiminde dikkatli olması önem arz eder.

Su kaçağı tespit eden cihaz ve avantajları

Su kaçağı arama tekniklerini kolaylaştıran ve kaçağın yerini tam olarak tespit eden cihazların ortaya çıkması, su kaçağının tespitini gerçekten kolaylaştırıyor. Son derece hassas ses ayarları ve görüntüleme imkanları ile birlikte, plastik ve metal fark etmeden  sorunu çözen bu muazzam cihazlar, evinize büyük bir inşaat işi çıkarmadan sorunu kökten çözüyor.

Su kaçağı arama teknikleri

Teknoloji geliştikçe arama teknikleri de bu gelişimden olumlu olarak payını alıyor. Akustik su kaçağı tespit cihazları, boruların içini görüntüleyen kameralar, termal kameralar, nem ölçer cihazlar, su kaçağı arama ve tamir işlemlerini sıradan bir tamirat işine dönüştürüyor. Ancak sadece cihazlar sorunun çözülmesinde yeterli olmuyor

Güvenilir firmalardan yardım alın

Söz konusu cihazları kullanabilme yeteneğine sahip, garantili hizmet veren, yaptığı işi belgeleyen ve arkasında duran bir firma ile çalışmak da en az bu modern cihazlar kadar önem arz ediyor. Su tesisatı problemler ile ilgili bir firma arayışınız varsa, ilk olarak firmanın geçmişini araştırmanızı tavsiye ederiz.

Unutmayın, Türkiye’nin her noktasında 7/24 hizmet veren Tur Assist güvencesindeki @Home konut yardım paketi, size profesyonel bir tesisatçı göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.

Üstelik @Home konut yardım paketi, çilingir hizmetinden güvenlik hizmetine, cam kırılmasından elektrik ve su tesisatı arızalarına kadar geniş bir yelpazede sizleri güvence altına alır. @Home konut yardım paketlerini www.turassistleyasam.com sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kırmadan su kaçağı bulma kategorimize gidebilir ya da “Su Kaçağı Tespitinin Nasıl Yapıldığı” hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lütfen Yorum Yapınız 0 Yorum

Cevap Bırakın: